LUCRĂTORI DEPOZIT ŞI TRANSPORT (m/w/d) / Lagermitarbeiter / Kommissionierer (m/w/d)

  • Germersheim
  • Vollzeit
  • befristet

REBER - IHRE LOGISTIK. UNSER ZUHAUSE.

Die Reber-Grup­pe ist in Deutsch­land ein füh­ren­der Dienst­leis­ter in­ner­halb der Neu­mö­bel­lo­gis­tik und seit über 40 Jah­ren ein zu­ver­läs­si­ger und kom­pe­ten­ter Part­ner der Mö­bel­in­dus­trie, des Mö­bel­han­dels so­wie für Bran­chen mit ver­gleich­bar ho­hen Leis­tungs­an­for­de­run­gen.
Mit den Stand­or­ten Germersheim, Melle, Ohlweiler, Leip­zig, Als­feld und Neu­stadt an der Aisch ist die Lo­gis­tik­grup­pe di­rekt für die Kun­den vor Ort und er­mög­licht eu­ro­pa­weit fle­xib­le und kurz­fris­ti­ge Lö­sun­gen.

De peste 40 de ani suntem parteneri de încredere și competenţi în industria mobilei, comerțul cu mobilă și comenzi prin corespondenţă, precum și pentru sectoarele cu cerințe logistice la nivel înalt. Cu locaţiile noastre în Germersheim, Melle, Ohlweiler, Alsfeld, Neustadt/Aich, și Leipzig, suntem direct la fața locului pentru clienții noștri și oferim servicii logistice flexibile, rapide și vaste - în toată Europa. Oferta noastră nu include doar servicii de transport, ci şi o aprovizionare fiabilă al producției, o interconectare al depozitelor, de la livrare până la servicii de asamblare la clientul final, precum și gestionarea returnărilor – toate acestea constituiesc profesionalismul nostru. Ceea ce apreciază cel mai mult clienții noștri, este livrarea la timp al pieselor de mobilier mari și mici. Asigurăm cel mai înalt nivel de calitate și manipularea adecvată a tuturor produselor și materialelor incredinţate nouă. Acum vă căutăm pe dvs ca să ne sprijiniți.

Ihre Funktion und Aufgabengebiet

O muncă interesantă şi diversificată
O retribuţie echitabilă
Contract de muncă pe perioadă nedeterminată
O echipa grozavă și motivată
Plăți speciale în formă de prime de calitate

Was Sie mitbringen sollten

Limba germană (cunoştinţe de bază necesare pentru a putea comunica)
Disponibilitate pentru lucru în schimburi ( trei schimburi)
Certificare în domeniu reprezintă un avantaj, însă nu este o condiţie prealabilă
capacitatea de a desfăşura activitate fizică
Punctualitate
Fiabilitate
Raţionament spaţial
Gândire orientată spre performanță
Motivația de a lucra în echipărmis de ședere
Pentru cetățenii din afara UE: permis de muncă valabil și pe

Unser Angebot

  • Aus- und Weiterbildung
  • Betriebsarzt
  • Betriebliche Altersvorsorge
  • Eine abwechslungsreiche Tätigkeit
  • Fahrradleasing
  • Flache Hierarchien
  • Kollegiales Umfeld
  • Leistungsgerechte Bezahlung
  • Parkplatz
  • Selbstständiges und eigenverantwortliches Arbeiten
  • Vermögenswirksame Leistungen:

    Hoher Arbeitgeber-Anteil

  • Weihnachts- und Urlaubsgeld
  • Sport- und Fitnessangebote:

    Mitgliedschaft Sportnavi

Haben wir Ihre Neugier geweckt?

Wenn Sie tatkräftig in einem innovativen Team mitarbeiten möchten sind Sie hier richtig! Wir freuen uns auf Sie!

Dacă dispuneţi de un spirit înalt de responsabilitate și vă simţiţi capabil pentru acest loc de muncă, atunci vă rugăm neapărat să ne scrieţi o scrisoare de intenție și împreună cu aceasta, să ne trimiteţi CV-ul şi diplomele dvs. Vă vom contacta cât de repede posibil, după vizionarea documentelor.

Sultan Öztürk
Human Resources
Tel: +49 5226 9841-42